Speciální funkce svářecích invertorů

Svářecí invertory speciální - popis funkcí

Firma Telwin nabízí také svářecí invertory pro specifická použití, např. do vlhkého venkovního prostředí s možností napájení elektrocentrálou. Tyto invertorové svářečky jsou vybaveny řadou doplňkových funkcí.

Zde jsou jejich významy:

  • Co je to VRD?

VRD - Voltage Reduction Device:
Pro zvýšení bezpečnosti obsluhy je redukováno napětí na svářecí elektrodě v režimu přerušení sváření na napětí tzv. "bezpečné". Je tak zajištěna bezpečnost obsluhy pokud by se dostala do kontaktu se svářecí elektrodou. Svářečka s touto funkcí se doporučuje k provozu ve venkovních prostorech kde je vlhký nebo mokrý podklad jako venkovní montáže, loděnice, povrchové doly apod.

  • Co je to MV - Multivoltage:

MV - Multivoltage - touto funkcí jsou označeny speciálně konstruovanévsvářecí invertory, které mohou být napájeny širokým rozptylem napájecího napětí od 100 do 240 V, aniž by podstatně ztrácely na výkonu. Tyto svářecí invertory se dají napájet prodlužovacím přívodem délky až 250 m, invertory jsou vybaveny ochranou před prudkým kolísáním napájecího napětí např. u elektrocentrál bez AVR. Tyto modely mají až o 30% nižší spotřebu než srovnatetelné stroje bez této funkce.

  • Co je to PFC Power Factor Correction:

PFC Power Factor Correction - je to schopnost svářečky vyrovnat se s nekorektním průběhem sinusovky vstupního napětí. Např. z invertorových měničů, elektrocentrál apod.

  • Co je to MPGE a GE - Multi Protection for Generator:

Všechny svářecí invertory Telwin pracují spolehlivě při kolísání vstupního napětí +- 15 %. Mimo tento rozsah pracují často elektrocentrály. Modely svářecích invertorů s funkcemi "MPGE, GE" jsou vybaveny ochranou proti ještě většímu kolísání napájecího napětí. Modely s označení GE jsou speciálně určeny pro práci ve venkovním prostorech s možností napájení elektrocentrálou.

  • Co je to symbol - CE

takto označené svářecí invertory dokážou svařovat s nevlhnoucími celulózovými elektrodami, zvláště ve venkovním prostředí.

 

Základní funkce invertorů:

Arc force (MMA) na výstupu invertoru je měření svařovacího proudu. Pokud  např. svářeč neudrží elektrodu při práci v konstantní vzdálenosti od svařence, obvod Arc Force přidává a ubírá proud podle parametrů oblouku a tím se vytváří rovnoměrný svár.

Anti stick (MMA) obvod, který při zapalování oblouku pozná, že by došlo k přilepení elektrody a ihned omezí svařovací proud a tím zamezí přilepení elektrody

Hot start  (MMA) obvod, který při zapalování oblouku nastaví parametry výstupu invertoru tak, aby usnadnil snadné zapálení oblouku.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.